Життя без комунальних рахунків

Ця кішка раніше жила на вулиці. Тепер у новому будинку. Переїхала майже рік тому разом з новими господарями. Вони і забрали її з вулиці. Кішка і раніше не жалілася на відсутність води світла і тепла.

Але господарям довелося попрацювати, аби власними силами облаштувати свій будинок усіма комунікаціями. Хоча він у межах міської зони Обухова будувався. Я вже думав що таке можливо, тому що ми багато говорили з міським головою. Ходив до РЭС, щоб ти до електромереж підключили. Усім потрібна електрика.

В результаті яка причина відмови. Вірніше не відмовили. Сказали, що таке можливо тільки за умови що весь житловий масив будуть відключати разом. І відразу будуть проведені окрема лінія електропередач, окремі трансформатори повністю на весь числовий масив.

Це суми які ці люди які будуються посилити не можуть. Зібрати десятки мільйонів гривень разом з сім’єю у житловому масиві в Обухові. Там живе ще декілька сімей. Решта або будуються або приїздить лише на літо, або їхні ділянки з просто постійно і вони не мають нагальної потреби в електроенергії.

Щодня для Бориса його будинок це альтернатива орендованій квартирі. В Обухові в будинку ми мали власну квартиру. Яку у 2008 році узяв за доларовим кредитом. В 2012 році вимушені були розрахуватися з банком за рахунок продажу квартири. Лишилися без грошей, без квартири.

Як запалити світло у своєму будинку шукав різні способи. Мені сказала, що якщо  схочете або у десятьох скинутися по три тисячі доларів — то ми будемо зустрічатися.

Я собі зрозумів що в три тисячі доларів якщо докласти ще буквально в 200 доларів, то можна зробити власну електростанцію. Що власне ми зробили.

Панелі в сонячну погоду виробляють для будинку Бориса більше двох кВт електроенергії. Взимку значно менше, чого не вистачає на опалення дому. Твердопаливному котлу теж для роботи потрібна електроенергія. Тому доводиться підключати бензиновий генератор і відмовлятися від благ цивілізації, заради економії палива.

Пасмурно взимку. В листопаді було сонце періодично. З грудня нам прийшлось відключити холодильник. Тому, що хоча він економний. Все одно досить багато потребує. Зараз получається, пральна машинка не тоді коли потрібно. Прати прийдеться тоді коли є лишня електроенергія.

Сім’я Бориса ні в чому собі не відмовляє. І новорічну гірлянду можна вмикнути. І вдома працювати теж. А влітку, розповідає чоловік, електроенергії більше ніж споживали. Воду з криниці до будинку качає насос. Потім її підігрівають бойлер. Газ Борис періодично заправляють балони.

Дещо міська влада взяла на себе. Що робить міська влада: громада відповідає за дороги. Міська влада домовилася тут з усіма проводить і вивіз сміття Нещодавно почали розчищати вулиці від снігу.

За підрахунками чоловіка на 100 квадратних метрів житлової площі будинку цього опалювального сезону він витратить більше 13 тисяч. Це на дрова, та брикети для котла, бензин для генератора, газ та за вивіз сміття.

За комунальні послуги трикімнатної квартири на 60 квадратних метрів минулого року йому доводилося витрачати приблизно на 2000 грн більше. Але в будинку він відповідальний за кожен споживач світла в квартирі ми дивимося скільки там надо сплатити.

Зараз контролюється все. Так що щось сталося там де потрібно та Василь Петрович ти телефонуєш. Ось я тут ти розумієш що ніхто до тебе не приїде. Поки ти там само домовився з кимось або сам не відремонтують. Дуже добре лікує від патерналізму.