Час готуватися для обрізки гілок

 

Ви вирішили обрізати сад, давайте тоді почнемо з термінів.

За календарем найкращий час для обрізки це є листопад і початок квітня. Коли закінчиться сроки обрізки оптимальним періодом є березень. В цей період можна обрізати. Але оптимальним період береться для всієї нашій зони. Ну майже скажу в усіх межах території України найкраще проводити обрізку в березні місяці.

Якщо осінь все ж таки температура яка цього року у нас тепла осінь. Зараз ще рано. Можливо нам так рано тому що це не повинні бути певністю плюсові температури. Бо там проходять деякі біохімічні реакції.

Після цього дерево можу сказати заготовки для обрізки. Яка температура? Якщо було в -3 -5 цього достатньо щоб розпочати уже обрізки.

Є два способи обрізки та видалення. Це укорочення. Якщо нам потрібно крону зробити. Густі гілки, то використовувати обрізки укороченням. Тобто в них коли його повністю відповідає на просторовому.

Укорочення, якщо навпаки крона відрізняється тим, що вона захищена. То там менше застосовують спосіб укорочення гілок. В іншому видаляють.

Які основні принципи? От чого почати? Я підходжу до дерева.

Ми малюємо дерево яке складається із штамба. Це 60 — 80 см до привівки. Може бути менше. Залежності від підщепи. Дальше ідуть стовбур та називається основні гілки. Вони ідеально маючи такий кут нахилу від вертикалі оптимальний 45 60 градусів.

Потім на відстані від центрального провідника на них утворюються гілки напів скелетні. Вони теж мають бути під кутом 45°. Так основний принцип видалення того, що лишилось. Гілками були в певній відстані одна від одній.

Ну наприклад ми дивимося під кутом. Тому що є багато від такого плану. Шкідливі гілки. Їх називають в народі жировики. Вони ростуть вертикально вгору. І вони дуже сильно йдуть вгору. Як правило не підходить. І для формування крони і на них не формують урожай.

Тому вони просто видаляється. Гілки які ростуть в середині крона, або наприклад дуже сильні вертикальні гілки. Вони формуються більше всього на скелетних або на пів скелетних гілках. Тобто якщо в мене ось тут між ними є якісь великі гілки, я їх прибираю. А менш такі дрібні я залишаю.

Березень — це час перевірки якости грунтів та насамперед чернозему. Заказуйте та дзвоніть — доставка чернозему по всій Харківській області.